यी हुन् १६५ क्षेत्रका नवनिर्वाचित प्रतिनिधि सभा सांसदहरू

मंसिर ४ मा सम्पन्न प्रतिनिधि सभा र प्रदेश सभा निर्वाचनअन्तर्गत प्रतिनिधि सभा प्रत्यक्षतर्फ १६५ वटै निर्वाचन क्षेत्रको नतिजा सार्वजनिक भएको छ।
सोमबार बिहान दोलखामा नेकपा माओवादी केन्द्रका गंगा कार्कीले जित हासिल गरेसँगै प्रतिनिधि सभा प्रत्यक्षतर्फ सबै क्षेत्रको नतिजा आइसकेको हो।

जसअनुसार ५७ सिट जितेर नेपाली कांग्रेस देशको पहिलो दल बनेको छ। दोस्रो स्थानमा रहेको नेकपा एमालेले ४४ स्थानमा विजय हासिल गरेको छ।

दोलखामा जितसँगै नेकपा माओवादी केन्द्रले प्रत्यक्ष सिट संख्या १८ पुर्‍याएको छ। नेकपा एकीकृत समाजवादीले १० स्थानमा जित निकालेको छ।

राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टी, राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी र जनता समाजवादी पार्टीले समान ७–७ स्थानमा जित निकाल्दा लोकतान्त्रिक समाजवादी पार्टीले ४ स्थानमा जितेको छ।

नागरिक उन्मुक्ति पार्टीका उम्मेदवार ३ स्थानमा विजयी भएका छन्।

नेपाल मजदुर किसान पार्टी, जनमत पार्टी र राष्ट्रिय जनमोर्चाले १–१ सिट हासिल गरेका छन् भने स्वतन्त्र ५ सिटमा विजयी भएका छन्।

हेर्नुस् कुन क्षेत्रमा कुन दलका उम्मेदवार विजयी :

नेपाली कांग्रेस

(१) मुस्ताङ – योगेश गौचन थकाली

(२) मनाङ – टेकबहादुर गुरुङ

(३) काठमाडौं १ – प्रकाशमान सिंह

(४) काठमाडौं ३ – सन्तोष चालिसे

(५) काठमाडौं ४ – गगनकुमार थापा

(६) काठमाडौं ५ – प्रदीप पौडेल

(७) रसुवा – मोहन आचार्य

(८) ललितपुर १ – उदय शमशेर जबरा

(९) तनहुँ २ – शंकर भण्डारी

(१०) डडेल्धुरा – शेरबहादुर देउवा

(११) काठमाडौं १० – राजेन्द्रकुमार केसी

(१२) पर्सा ४ – रमेशकुमार रिजाल

(१३) सुर्खेत २ – हृदयराम थानी

(१४) ओखलढुंगा – रामहरि खतिवडा

(१५) झापा १ – विश्वप्रकाश शर्मा

(१६) पर्सा १ – अजयकुमार चौरसिया

(१७) गोरखा १ – राजेन्द्र बजगाँई

(१८) म्याग्दी – खमबहादुर गर्बुजा

(१९) अछाम २ – पुष्पबहादुर शाह

(२०) कैलाली ४ – वीरबहादुर बलायर

(२१) दार्चुला – दिलेन्द्र प्रसाद बडू

(२२) कञ्चनपुर ३ – रमेश लेखक

(२३) कञ्चनपुर २ – एनपी साउद

(२४) दैलेख २ – दिक्पालकुमार शाही

(२५) भक्तपुर २ – दुर्लभ थापा

(२६) नवलपरासी पूर्व १ – शशांक कोइराला

(२७) तनहुँ १ – रामचन्द्र पौडेल

(२८) बाँके ३ – किशोरसिंह राठोर

(२९) रौतहट ४ – देवप्रकाश तिमल्सिना

(३०) सप्तरी ३ – दिनेश कुमार यादव

(३१) धादिङ २ – राम नाथ अधिकारी

(३२) सुर्खेत १– पूर्णबहादुर खड्का

(३३) नवलपुर २– विष्णु कुमार कार्की

(३४) सिन्धुली १– श्यामकुमार घिमिरे

(३५) दाङ ३ – दीपक गिरी

(३६) बर्दिया १ – सञ्जय गौतम

(३७) नवलपरासी पश्चिम १ – विनोद चौधरी

(३८) धनुषा २ – रामकृष्ण यादव

(३९) सिन्धुपाल्चोक २ – मोहनबहादुर बस्नेत

(४०) मोरङ ६ – शेखर कोइराला

(४१) कैलाली ५ – डिल्लीराज पन्त

(४२) गुल्मी १ – चन्द्र भण्डारी

(४३) स्याङ्जा १ – राजु थापा

(४४) संखुवासभा – दीपक खड्का

(४५) कपिलवस्तु २ – सुरेन्द्रराज आचार्य

(४६) तेह्रथुम – सीता गुरूङ

(४७) मोरङ ३ – सुनिलकुमार शर्मा

(४८) नुवाकोट २ – अर्जुननरसिंह केसी

(४९) सप्तरी ४ – तेजुलाल चौधरी

(५०) मुगु – ऐनबहादुर शाही

(५१) महोत्तरी ४ – महेन्द्रकुमार राय

(५२) मोरङ १ – डिगबहादुर लिम्बू

(५३) रामेछाप– पूर्णबहादुर तामाङ

(५४) उदयपुर १– नारायण खड्का

(५५) सुनसरी ४ – ज्ञानेन्द्रबहादुर कार्की

(५६) स्याङ्जा २ – धनराज गुरुङ

(५७) बाजुरा – बद्रीप्रसाद पाण्डे

नेकपा एमाले

(१) उदयपुर २ – अम्बरबहादुर रायमाझी

(२) काठमाडौं ९ – कृष्णगोपाल श्रेष्ठ

(३) ललितपुर २ – प्रेमबहादुर महर्जन

(४) गुल्मी २ – गोकर्ण विष्ट

(५) झापा २ – देवराज घिमिरे

(६) झापा ५ – केपी शर्मा ओली

(७) ताप्लेजुङ – योगेश भट्टराई

(८) पर्सा ३ – राजकुमार गुप्ता

(९) अर्घाखाँची – टोपबहादुर रायमाझी

(१०) प्युठान – सूर्य थापा

(११) लमजुङ – पृथ्वीसुब्बा गुरुङ

(१२) मकवानपुर २ – महेश बर्तौला

(१३) सोलुखुम्बु – मानवीर राई

(१४) पर्वत – पदम गिरी

(१५) झापा ४ – लालप्रसाद साँवा लिम्बु

(१६) रुपन्देही ५ – बासुदेव घिमिरे

(१७) धनकुटा – राजेन्द्रकुमार राई

(१८) कास्की २ – विद्या भट्टराई

(१९) बाँके १ – सूर्य प्रसाद ढकाल

(२०) सिराहा १ – राम शंकर यादव

(२१) बैतडी– दामोदर भण्डारी

(२२) कञ्चनपुर १ – तारा लामा तामाङ

(२३) कपिलवस्तु १ – बलराम अधिकारी

(२४) पाँचथर – वसन्तकुमार नेम्वाङ

(२५) कास्की ३ – दामोदर पौडेल ’वैरागी’

(२६) सर्लाही ३ – हरिप्रसाद उप्रेती

(२७) बारा ३ – ज्वालाकुमारी साह

(२८) बारा १ – अच्युतप्रसाद मैनाली

(२९) धनुषा ३ – जुली महतो

(३०) कास्की १ – मनबहादुर गुरूङ

(३१) सिरहा ३ – लीलानाथ श्रेष्ठ

(३२) पाल्पा २ – ठाकुरप्रसाद गैरे

(३३) मोरङ २ – ऋषिकेश पोखरेल

(३४) कपिलवस्तु ३ – मंगलप्रसाद गुप्ता

(३५) रूपन्देही २ – विष्णु पौडेल

(३६) काभ्रेपलाञ्चोक २ – गोकुल बाँस्कोटा

(३७) पाल्पा १ – नारायणप्रसाद आचार्य

(३८) रूपन्देही १ – छविलाल विश्वकर्मा

(३९) सुनसरी २ – भीम आचार्य

(४०) इलाम २ – सुवास नेम्वाङ

(४१) महोत्तरी १– लक्ष्मी महतो कोइरी

(४२) इलाम १ – महेश बस्नेत

(४३) धनुषा ४– रघुबीर महोठ

(४४) सुनसरी ३– भगवती चौधरी

नेकपा (माओवादी केन्द्र)

(१) सिन्धुली २ – लेखनाथ दाहाल

(२) सिन्धुपाल्चोक १ – माधव सापकोटा

(३) बाग्लुङ २ – देवेन्द्र पौडेल

(४) रोल्पा – वर्षमान पुन

(५) रुकुम पूर्व १ – पूर्णबहादुर घर्तीमगर

(६) जाजरकोट – शक्तिबहादुर बस्नेत

(७) गोरखा २ – पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’

(८) दाङ २ – रेखा शर्मा

(९) खोटाङ – रामकुमार राई

(१०) भोजपुर – सुदन किराती

(११) मोरङ ४ – अमनलाल मोदी

(१२) रूकुम पश्चिम – जनार्दन शर्मा

(१३) कालिकोट – महेन्द्रबहादुर शाही

(१४) नुवाकोट १ – हितबहादुर तामाङ

(१५) हुम्ला – छिरिङ डम्डुल लामा (कार्चेन)

(१६) काभ्रे १– सूर्यमान तामाङ (दोङ)

(१७) सर्लाही २– महिन्द्रराय यादव

(१८) दोलखा – गंगा कार्की

नेकपा एकीकृत समाजवादी

(१) अछाम १ – शेरबहादुर कुँवर

(२) बारा ४ – कृष्णकुमार श्रेष्ठ

(३) बझाङ – भानुभक्त जोशी

(४) दैलेख १ – अम्मरबहादुर थापा

(५) डोटी – प्रेम आले

(६) सल्यान – प्रकाश ज्वाला

(७) रौतहट १ – माधवकुमार नेपाल

(८) डोल्पा – धनबहादुर बुढा

(९) धादिङ १– राजेन्द्र पाण्डे

(१०) दाङ १ – मेटमणि चौधरी

राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टी

(१) काठमाडौं ७ – गणेश पराजुली

(२) काठमाडौं ८ – विराजभक्त श्रेष्ठ

(३) काठमाडौं २ – सोबिता गौतम

(४) काठमाडौं ६ – शिशिर खनाल

(५) चितवन २ – रवि लामिछाने

(६) ललितपुर ३ – डा. तोसिमा कार्की

(७) चितवन १ – हरि ढकाल

राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी (राप्रपा)

(१) बाँके २ – धवलसमशेर जबरा

(२) जुम्ला – ज्ञानेन्द्रबहादुर शाही

(३) मकवानपुर १ – दीपकबहादुर सिंह

(४) झापा ३ – राजेन्द्र लिङ्देन

(५) नवलपरासी २ – ध्रुवबहादुर प्रधान

(६) चितवन ३ – विक्रम पाण्डे

(७) रूपन्देही ३– दीपक बोहोरा

जनता समाजवादी पार्टी (जसपा)

(१) पर्सा १ – प्रदीप यादव

(२) सप्तरी १ – नवलकिशोर साह सुडी

(३) सिरहा ४ – वीरेन्द्रप्रसाद महतो

(४) बारा २– राम सहाय प्रसाद यादव

(५) सिराहा २ – राजकिशोर यादव

(६) धनुषा १ – दीपक कार्की

(७) सुनसरी १– अशोक राई

लोकतान्त्रिक समाजवादी पार्टी

(१) रुपन्देही ४ – सर्वेन्द्रनाथ शुक्ला

(२) सर्लाही १ – रामप्रकाश चौधरी

(३) महोत्तरी २ – शरतसिंह भण्डारी

(४) महोत्तरी ३ – महन्थ ठाकुर

नागरिक उन्मुक्ति पार्टी

(१) कैलाली ३ – गंगाराम चौधरी

(२) कैलाली – १ रञ्जिता श्रेष्ठ

(३) कैलाली २ – अरूनकुमार चौधरी

नेपाल मजदुर किसान पार्टी (नेमकिपा)

(१) भक्तपुर १ – प्रेम सुवाल

राष्ट्रिय जनमोर्चा

(१) बाग्लुङ – चित्रबहादुर केसी

जनमत पार्टी

(१) सप्तरी २ – सीके राउत

स्वतन्त्र

(१) बर्दिया २ – लालवीर चौधरी

(२) मोरङ ५ – योगेन्द्र मण्डल

(३) रौतहट ३ – प्रभु साह

(४) सर्लाही ४ – अमरेश सिंह

(५) रौतहट २ – किरणकुमार साह

प्रतिक्रिया

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ताजा खबर